posts.co.il בריאות תרפיה במוזיקה

תרפיה במוזיקה


השימוש במוזיקה בסביבות רפואיות הופך תכוף יותר ויותר, מה שהוביל להבחנה בין רפואה מוזיקלית לטיפול במוזיקה רפואית. במאמר זה אנו נתמקד בעיקר באחרון, ונכוון לספק לחולים הקלה בתסמינים.

מוזיקת ההרפיה הקולטת הראשונה משמשת לעיתים קרובות לטיפול בחרדות

דיכאון והפרעות קוגניטיביות. על פי המחקר שצוטט, טיפול במוזיקה מועיל ביותר לאנשים עם דיכאון בשילוב עם טיפולים נפוצים כמו תרופות נוגדות דיכאון ופסיכותרפיה. ההשפעות החיוביות של טיפול במוזיקה אינן מוגבלות לניהול בעיות פיזיות ופסיכולוגיות ארוכות טווח. טיפול יכול לעזור לאנשים במגוון מצבים, אך באופן כללי הוא יכול לנהל כאב, להקל על גורמי לחץ הקשורים לאשפוז ולשפר את כישורי ההתמודדות.

ישנם רעיונות שונים לגבי מנגנוני המוזיקה ככלי טיפולי

ו- Bruscia4 מתאר את האתגרים הרבים הניצבים בפני בניסיון לספק הגדרה ברורה של "תרפיה במוזיקה" כדלקמן. בחינת התיאוריות הפסיכולוגיות העומדות מאחורי הטיפול במוזיקה יכולה להוות אתגר, מכיוון שהיא מהווה המיזוג של שתי גישות שונות לטיפול בבעיות נפשיות. לעיתים קרובות, הבנת הפילוסופיות הרווחות של ריפוי ומחלות היא המפתח להבנת היישום של טיפול במוזיקה. כשילוב של טיפול במוזיקה, "זהו גם אמנות, מדע ותהליך בין אישי.

בפגישה לטיפול במוזיקה שתוכננה במיוחד לקידום ביטוי עצמי

המטפל יוצר סביבה מוזיקלית ורגשית המעודדת את התגובות לאישי חוויות ורגשות שנחשפו. שיטת הקבלה בה מיושמים התערבויות הטיפול במוזיקה היא כזו שהמטפלים אינם מוגבלים לעבודה עם הלקוח כאדם, אלא עם כל אדם. כל אדם שמקבל טיפול במוזיקה מוזמן להציע כלים מוחשיים, נושאים וטקסטים הניתנים ליישום על חייו וטיפולו.

טיפול במוזיקה מתקיים בחדר בו המטפל במוזיקה יכול לשיר או לנגן בגיטרה או בכלי אחר. ניתן לבצע טיפול במוזיקה כ יחיד או כקבוצה, והמטפל יכול לבחור מוסיקה.

טיפול במוזיקה יכול לכלול האזנה ויצירת מוסיקה או דיון במוזיקה עם תמונות מודרכות של המוסיקה

מפגשי טיפול במוזיקה יכולים לכלול מגוון פעילויות, כגון יצירת מוזיקה וכתיבת שירים, האזנה ושירה ודיבורים על מוזיקה ו / או תרפיה במוזיקה.

למידע נוסף על תרפיה במוזיקה ויתרונותיה

בקר באתר האגודה האמריקנית לטיפול במוזיקה. בשטח, האגודה הלאומית למטפלים במוזיקה (NAMT), איגוד ארצי של מטפלים מוסמכים במועצה, מפרטת יותר מ -1,000 מרפאות מוסמכות למטפלים במוזיקה במשרה מלאה בארה"ב ובקנדה. פרספקטיבה לטיפול תרופתי במוזיקה היא הפרסום הרשמי של האגודה האמריקאית לטיפול במוזיקה ושואפת להיות המקור המקיף והסמכותי ביותר למידע על מחקר ותורת המוזיקה. הוא גם מספק סקירה מקיפה של טיפולים עכשוויים במוזיקה, ממצאי מחקר ותיאוריות, כולל המחקרים האחרונים בתחום הטיפול במוזיקה והשפעתם על חולים ובני משפחותיהם. הפרסומים הרשמיים נועדו ליידע את הקוראים והמטפלים במוזיקה על מצב המדע הנוכחי והמחקר בנושא זה, וכן על שיטות העבודה הטובות ביותר של מטפלים במוזיקה.
למידע מורחב בנושא של תרפיה במוזיקה ואנימציה ניתן לגלוש לאתר animation.org.il

ספר זה מתאר את הגישות והטכניקות השונות של טיפול במוזיקה והוא משאב חשוב למטפלים במוזיקה

זה לוכד את הסיפורים המרגשים של אנשים ברחבי העולם שנהנו מטיפול במוזיקה, כמו גם מהקשרים שהתפתחו עם המטפל במוזיקה שלהם. הספר מראה גם כיצד הוא יכול לשמש אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש והרפואה אחרים.

מי שרוצה להיות מטפל במוזיקה חייב להיות בעל תואר ראשון לפחות בטיפול במוזיקה במוסד המוכר על ידי האגודה האמריקאית לטיפול במוזיקה (AMTA)

כדי למצוא מועצה – מטפלים מוסמכים מוסמכים ומורשים – צרו קשר עם העמותה האמריקאית לטיפול במוזיקה לקבלת מידע.

תלוי במהלך הלימודים שנבחר

סטודנטים לטיפול במוסיקה יכולים להשלים תואר ראשון או תואר שני בנושא זה, תלוי במהלך הלימודים ובבית הספר שבחרו. לחלק המעוניינים להיות מטפל במוזיקה, שלא למדו נושא זה באוניברסיטה, יש אפשרות להשלים "תכנית שווי ערך לטיפול במוזיקה".

ניסיון קליני מוקדם זה מאפשר לסטודנטים לעבוד עם מטפלים מוסמכים לבניית מיומנויות בסיסיות לטיפול במוזיקה ולעזור להם להחליט האם טיפול במוזיקה

הוא המקצוע המתאים עבורם. תוכנית זו, שאושרה על ידי האקדמיה האמריקאית לטיפול במוזיקה והאיגוד הלאומי למטפלים מקצועיים במוזיקה, נמשכת בדרך כלל ארבע שנים וחצי. לסטודנטים הזדמנות לעבוד ולהתבונן עם מטפלים מקצועיים במוזיקה במרפאת הטיפול במוזיקה במכללת ג'ורג'יה.

טיפול במוזיקה קלינית

הוא הדיסציפלינה המקצועית היחידה המבוססת על מחקר המיישם באופן פעיל מדע תומך בחוויה היצירתית, הרגשית והאנרגטית של מוסיקה לצורך טיפול בריאותי ומטרות חינוכיות. צוות הטיפול במוזיקה שלנו גאה להציע שירותי טיפול במוזיקה לעובדי TCH כחלק מהתוכנית הקלינית של מרפאת הטיפול במוזיקה בג'ורג'יה קולג '. מטופלים נהנים מטיפול ממדרגה ראשונה בתחום הטיפול במוזיקה, בעוד שהצוות שלנו מאמן באופן פעיל דור חדש של מטפלים במוזיקה.
למידע מורחב בנושא של תרפיה במוזיקה יש לבדוק ב- https://menashe.org.il/

Related Posts

מהו הטיפול הטוב ביותר במחשבות טורדניות?מהו הטיפול הטוב ביותר במחשבות טורדניות?

מחשבות חודרניות יכולות להיות חוויה מאתגרת ומעיקה עבור אנשים רבים. מאמר זה בוחן טיפולים וטיפולים יעילים שיעזרו לנהל ולהתגבר על המחשבות הלא רצויות הללו. מבוא: השפעתן של מחשבות חודרניות מחשבות

דילוג לתוכן